List of 5 events.

  • Feb
    21

    Tuesday

    U12 Hockey (Mr. Biasi)
    Game against Royal St. george's at the Bill Bolton Arena at 3:30 pm Depart at 1:30 pm, Return at 6:00 pm
    Visual Arts ( Mrs. Berman )
    3:45 pm - 4:45 pm 
    MS Robotics ( Mr. Holmes )
    3:45 pm – 5:30 pm 
    Debate (Mrs. Derwin)
    3:45 pm – 4:45 pm 
    Band (Mr. Richardson )
    3:45 pm – 4:45 pm
    Drumming (Mr. McCue )
    3:45 pm – 4:45 pm
    Piping (Mrs. Mole and Mr. McGillvray)
    3:45 pm – 4:45 pm 
    Drama ( Mrs. O’Hare and Mr. Dockerty)
    3:45 pm – 5:00 pm
    Film Making and Digital Media (Mr. Kyle)
    3:45 pm – 4:45 pm
  • Feb
    22

    Wednesday

    U14 Hockey (Mr. Galajda)
    Game against Crescent School At ACC#2 at 2:30 pm  Depart at 1:15 pm, Return at 4;15 pm
    U12 Hockey (Mr. Biasi)
    1:30 pm meeting in R205
    U14 Basketball (Mr. Josselyn)
    Home game against Hillfield Strathallan at 2:30 pm
    U13 Basketball (Mrs. Derwin)
    Home game against Hillfield Strathallan at 2:30 pm
    U12 Basketball (Mr. Lewis)
    Away game at Royal St. Georges at 3;15 pm Depart at 1:45 pm, Return at 6:00 pm
    U14 Alpine Skiing (Mrs. Bilton)
    1:45 pm - 2:45 pm
    U14 Swimming (Ms. Tackaberry )
    1:45 pm - 2:45
    U14 Squash Red (Mr. Numa)
    2:30 pm - 3:30 pm
    U14 Squash White (Mr. Rush )
    No athletics
    Multi-sport Program (Mr. Wyatt and Mr. Kitagawa)
    1:45 pm - 2;45 pm  Meet in R113 Dress for being outside
  • Feb
    23

    Thursday

    U14 Hockey (Mr. Galajda)
    7:00 am @ SAC
    U12 Hockey (Mr. Biasi)
    Home game against Crescent School at 4:00 pm
    U14 Squash White ( Mr. Rush )
    7:00 pm – 8:00 pm
    Cadets (Grade 8s only)
    3:45 pm - 5:00 pm
    Cadet Band
    3:45 pm - 5:00 pm
    MS Robotics for grade 5,6 and 7 only(Mr. Holmes)
    3:45 pm – 5:30 pm
  • Feb
    24

    Friday

    U14 Hockey (Mr. Galajda)
    No athletics
    U12 Hockey (Mr. Biasi)
    No athletics
    U14 Basketball (Mr. Josselyn)
    3:45 pm - 4:30 pm
    U13 Basketball (Mrs. Derwin)
    3:45 pm – 4:45 pm
    U12 Basketball (Mr. Lewis)
    4:30 pm - 5:15
    U14 Alpine Skiing (Mrs. Bilton)
    No athletics
    U14 Squash Red (Mr. Numa)
    3:45 pm – 5:30 pm 
    U14 Squash White (Mr. Rush)
    No athletics
    U14 Swimming (Ms. Tackaberry)
    3:45 pm – 4:45 pm 
    Multi-sport Program (Mr. Wyatt and Mr. Kitagawa)
    4:30 pm - 5:30 pm in Yuill gym
  • Feb
    25

    Saturday

    U14 Hockey (Mr. Galajda)
    No athletics
    U12 Hockey (Mr. Biasi)
    No athletics
    U14 Basketball (Mr. Josselyn)
    No athletics
    U13 Basketball (Mrs. Derwin)
    No athletics
    U12 Basketball (Mr. Lewis)
    CISAA at home at 9:00 am
    U14 Alpine Skiing (Mrs. Bilton)
    No athletics
    U14 Squash Red (Mr. Numa)
    No athletics
    U14 Squash White (Mr. Rush)
    10:00 am - 11:00 am
    U14 Swimming (Ms. Tackaberry)
    No athletics
    Multi-sport Program (Mr. Wyatt and Mr. Kitagawa)
    No athletics
St. Andrew's College
15800 Yonge Street, Aurora, ON L4G 3H7 Canada
Tel: 905-727-3178